Dažnai užduodami klausimai

Patarimai ir naudinga informacija

Ar galima vieną grybų rūšį vartoti su kitomis?

+

Tikrai taip! Ir tai gali būti netgi naudinga. Rytas puikiai dera su Kordicepsu ar Čaga grybu, darbingai dienai, mokslams, prieš svarbų susitikimą, darbus ar egzaminą - puikiai tiks Lion's mane. Na, o ramų vakarą užtikrins arbatos puodelis su Reishi. Kiekvienas turėtų pasirinkti sau tinkamiausias funkcines grybų savybes, atsižvelgiant į savo individualų paros ritmą ir gyvenimo būdą.

Kas geriau: grybų milteliai, tinktūra ar kapsulės?

+

Norint atsakyti į šį klausimą, reiktų atsižvelgti į keletą skirtingų faktorių:

Patogumas | Efektyvumas | Kaina | Konkretus grybas ir medžiagos kurių ieškote

Subjektyviai patogiausias vartojimo būdas yra kapsulės. Jas patogu pasiimti su savimi į darbą ar kelionę, jų laikymas paprastas, o galiojimas ilgas. Tačiau kapsulių įsisavinimas iš visų vartojimo būdų yra prasčiausias, kadangi reikia suvirškinti apvalkalą, o virškinimo sistema pas visus skirtinga, dėl šios priežasties vieniems kapsulės duoda labai gerus rezultatus, kitiems jos neefektyvios.

Pigiausias vartojimo būdas - milteliai. Juos galima barstyti į maistą, patogu maišyti su gėrimais (pvz sportuojantiems, su proteininiais kokteiliais ir panašiai). Tačiau, ne visi nori ir turi laiko juos maišyti, ne visiems tinka ir patinka grybo skonis, kuris, priklausomai nuo grybo gali stipriai skirtis. Pavyzdžiui Reishi ir Lion's mane grybai yra kartūs, netgi sakoma, kad kuo kartesnis Reishi grybas, tuo jame yra daugiau naudingų ganoderio rūgščių. Kita vertus, vartojant miltelius su šiltu, 50-70C vandeniu ar šiltais gėrimais, efektyvumo prasme, tai gali būti pats efektyviausias vartojimo būdas, tuo pačiu ir pigiausias.

Vienas efektyviausių vartojimo būdų - skystis. Jis visuomet lengvai įsisavinamas, tinktūrą patogu įsipilti pavyzdžiui į arbatos ar kavos puodelį, tačiau, atidarius ją reikia laikyti šaldytuve (kadangi mūsų tinktūra yra be alkoholio), ir suvartoti per nurodytą laikotarpį, todėl mobilumo prasme, tai nėra pats tinkamiausias variantas. Taip pat reiktų atsižvelgti ir į grybą, kurio tinktūrą renkatės. Tam tikri grybai turi daug triterpenų, kurie tirpūs tik alkoholyje (jį paskutiniame gamybos etape filtruojame, ir galutiniame produkte jo nelieka). Itin daug triterpenų turi Čaga (beržo grybas), Reishi, šiek tiek Lion's mane, todėl vartojant Čaga, pavyzdžiui arbatos pavidalu, naudingų triterpenų gausite labai mažai. Kitų grybų bioprieinamumas, pavyzdžiui Šitake, Kordicepso, Ausiagrybio, Maitake yra itin didelis ir miltelių forma, todėl juos rekomenduojame rintis miltelių forma, jei tik galite toleruoti grybo skonį, o patogumas jums mažai svarbu. Naudos ir kainos santykis bus didžiausias.

Ar galima grybų produktus vartoti vaikams?

+

PSO (pasaulio sveikatos organizacija) nei skatina, nei draudžia grybų papildus vartoti vaikams. Tyrimai su vaikais, kaip ir nėščiosiomis, ar maitinančiomis, nėra atliekami, todėl normos nėra žinomos. Internete pilna informacijos, kuomet pavyzdžiui kordicepsas rekomenduojamas net kūdikiams, greta pateikiant net normas, rekomenduojame skeptiškai vertinti tokią informaciją, ir būtinai pasikonsultuoti su šeimos gydytoju. Mūsų nurodytas maisto papildų paros normas, galima vartoti paaugliams nuo 12-kos metų, o jaunesniems, normas turėtų nurodyti sveikatos specialistas, dažniausiai jos skaičiuojamos pagal kūno svorį.

Švieži grybai ir grybų milteliai, nepaženklinti kaip maisto papildas, gali būti vartojami ir kaip maisto produktas, pavyzdžiui šitake grybų milteliai puikiai tinka padažams gaminti. Desertai: šokoladas, riešutų kremas, kakava ir kiti maisto produktai, gali būti mėgiami ir valgomi mažųjų ❤️

Ar galima grybų papildus vartoti nėščioms ir besilaukiančioms moterims?

+

Ne. Dėl tyrimų trūkumo, bendra rekomendacija yra susilaikyti.

Po kiek laiko pasireiškia poveikis?

+

Kadangi mūsų produktai yra 100% natūralūs, poveikis dažniausiai pasireiškia vartojant ilgesnį laikotarpį, mūsų rekomendacija bent du-trys mėnesiai. Vartojant tam tikromis formomis (pavyzdžiui milteliais su šiltu vandeniu), poveikis jaučiamas greičiau. Kapsulėms dažniausiai reikia daugiausiai laiko.

Ar reikia daryti pertraukas?

+

Taip. Grybams, kaip ir visiems kitiems maisto papildams, galioja bendros maisto papildų vartojimo taisyklės, t.y. būtina daryti pertraukas. Mūsų rekomendacija, kas du-tris mėnesius, daryti 1-2 savaičių pertrauką, tačiau tai labai individualu. Dažnai mūsų organizmas ir pats pasako, kada reikia sustoti, tiesiog nebesinori vieno ar kito produkto imti į burną, ar net pasižiūrėti į tą pusę, tokiu atveju vartojimą nutraukite. Panašiai kaip kartais labai norisi vieno ar kito maisto produkto, pavyzdžiui salotų, o kitą dieną jau atrodo nebegali į jas net pažiūrėti 😊 Stebėkite save ir nepersistenkite, pertraukos yra būtinos organizmo jautrumui atstatyti.

Kokios yra grybų 🍄 vartojimo kontraindikacijos?

+

  • Daugelis grybų skystina kraują, viena vertus mažėja trombų susidarymo rizika, kita vertus reikėtų susilaikyti turint krešėjimo problemų, vartojant kraują skystinančius vaistus, ruošiantis operacijoms.
  • Keletas grybų rūšių (pavyzdžiui Čaga ir Reishi) gali mažinti kraujospūdį, todėl reiktų būti atsargesniems sergant hipotonija.
  • Dėl bet kokio suderinamumo su vaistais, reiktų pasikonsultuoti su sveikatos specialistu, ypač kalbant apie autoimuninius susirgimus, kadangi nemaža dalis funkcinių grybų stipriai veikia imunitetą.

    Visais sveikatos klausimais, visuomet rekomenduojame neužsiimti savigyda ir pasikonsultuoti su sveikatos specialistu, ar šeimos gydytoju.

Ar siunčiate į užsienį?

+

TAIP. Užsakymų funkcionalumas yra įjungtas praktiškai visoje Europoje. Siunčiame ir į kitas šalis, dėl tikslios pristatymo kainos teiraukitės paspaudę pokalbių ikonėlę, apatiniame, dešiniajame kampe.